קמפוס טבע שואף להשפיע על סדר היום הציבורי בנושא המגוון הביולוגי ופיתוח בר קיימא באמצעות פעילות חינוכית, העלאת מודעות הציבור ופיתוח תוכניות הכשרה

ימי מדע

תלמיד ביום מדע

יום מדע הוא תכנית העשרה בת 4-3 שעות במגוון רחב של נושאים העוסקים במערכות אקולוגיות, בתופעות ובתהליכים בטבע, במגוון הביולוגי ובעולם היצורים החיים, כגון: ביולוגיה ימית, רביית בעלי חיים, אורגניזם בסביבתו, המגוון הביולוגי, מארגי מזון בטבע, התנהגות ותקשורת, יחסי גומלין בין חרקים וצמחים, ניטור ביולוגי ועוד. ימי המדע מאפשרים לתלמידים ולמורים ללמוד באופן חווייתי ובסביבת למידה ייחודית על תופעות ותהליכים של עולם הטבע.

סיורים מודרכים

סיור מודרך בקמפוס טבע

קמפוס טבע מקיים סיורים מודרכים בגן למחקר זואולוגי על שם א' מאיר סיגלס ובגנים הבוטניים. הסיורים עוסקים בטבע הייחודי של ישראל, בדרכים לשמירתו ובתופעות ביולוגיות כלליות, כגון: רבייה, התאמות אורגניזם לבית גידולו, יחסי גומלין, התנהגות בעלי חיים ועוד. הסיורים מיועדים לקבוצות של תלמידים, מורים, מדריכים, סטודנטים וקבוצות מאורגנות שונות.

תוכניות העשרה בית ספריות

עבודת חקר בקמפוס טבע

קמפוס טבע מפעיל תוכניות העשרה בנושא 'הטבע בעיר' המתמקדות בסביבתם הקרובה של הילדים. חצר בית הספר וסביבתו כוללים מגוון של בעלי חיים וצמחים ומציעים לתלמידים הזדמנויות נפלאות לתהליכי למידה וחקר בנושאים של טבע וסביבה בעיר.

מחנות מדע בחופשות

ילדה בפעילות בקמפוס טבע

מחנות המדע מתקיימים בחופשת חנוכה, חופשת הפסח ובחופשת הקיץ, ולוקחים את הילדים למסע תגליות בעולם הטבע והמדע. הילדים לומדים על היבטים שונים של החיים על פני כדור הארץ באמצעות תצפיות, ניסויים, התנסות עצמית ומשחקי הדמיה.

השתלמויות מורים

השתלמות בגן הבוטני

ההשתלמויות לעובדי הוראה עוסקות בנושאי טבע וסביבה שונים מתכניות הלימודים, כגון: משבר המגוון הביולוגי, עולם היצורים החיים ומערכות אקולוגיות. ההשתלמויות מאורגנות יחד עם מרכזי ההשתלמויות וגורמי הפיקוח המוסמכים. תכניות אלו מתוכננות על פי הצרכים של הקבוצה המשתלמת.

תכניות הכשרה והשתלמות לאנשי טבע וסביבה

השתלמות בגן הבוטני

קורסי ההכשרה, ימי העיון והסמינרים לעוסקים בחינוך ובשימור הסביבה מפגישים את המשתתפים עם חזית המחקר המדעית בנושאי טבע וסביבה ועם סגל החוקרים של אוניברסיטת תל-אביב. תכניות אלו מאורגנות בשיתוף ארגונים של שמירת הטבע בישראל ומחזקות את הקשר בינם לבין פורום המדענים לשימור המגוון הביולוגי.

פרסומים ופיתוח תכניות חינוכיות וחומרי למידה

פרסום של קמפוס טבע

קמפוס טבע מפיק פרסומים שונים, כרזות וחוברות ומפתח תכניות חינוכיות וחומרי למידה לשימושם של גופים שונים, זאת על מנת לקדם את ההוראה של תחום המגוון הביולוגי ושימור הסביבה בכל הרמות ולכל הגילאים.

מעורבות בדיון הציבורי

מסמכי מדיניות של קמפוס טבע

אנו פועלים להעלאת מודעות הציבור לנושא המגוון הביולוגי ופיתוח בר-קיימא ולהדגשת החשיבות של אוריינות מדעית בתהליכי קבלת החלטות בפורומים רבים, כגון: משרד החינוך, המשרד לאיכות הסביבה, אונסק"ו וועדת אדם וביוספרה, החברה להגנת הטבע ועוד. פעילות זו באה לידי ביטוי במגוון פעולות: ארגון ימי עיון וכנסים, קיום דיונים מקצועיים לבעלי העניין בתחום, מעורבות בניסוח מסמכי מדיניות ועוד.

אתרי אינטרנט חינוכיים

אתר האינטרנט "שער לביולוגיה סביבתית"

אנו מפיצים מידע מדעי-סביבתי בשפה ברורה לכול במגוון של אתרי אינטרנט: אתר קמפוס טבע אתר משאבי הטבע ברשת אתר בשידור חי מהגן הזואולוגי אתר אוספי הטבע של אוניברסיטת תל אביב