אנו מזמינים גני ילדים לסייר בקמפוס טבע, להכיר מקרוב את הטבע וללמוד על עולמם של הצמחים ובעלי החיים.

קמפוס טבע מציע סיורים בגן למחקר זואולוגי ובגנים הבוטנים במגוון נושאים. 

כמו כן, ניתן לקיים סדרת סיורים, שמספקת חוויה מלא ועשירה.

משך הפעילות לילדי הגן הינה שעה.

עלות הסיור: 260 ש"ח לקבוצה של עד 18 משתתפים לשעה.

סיורים


הכרת החי של ישראל

ישראל מתייחדת במגוון ביולוגי עשיר במיוחד. במסגרת הסיור נכיר מגוון עשיר זה של בעלי חיים, את אורח חייהם ואת התאמתם לבתי הגידול השונים בארץ.

הכרת הצומח של ישראל

ישראל מתייחדת במגוון עשיר של בתי גידול ולכן גם במגוון של צמחים: צמחי מדבר וחורש ים-תיכוני, צמחים של חוף הים, צמחי נאות מדבר ובתי גידול לחים. במהלך הסיור נכיר טיפוסי צמחים שונים מהארץ ונלמד לזהות נופי צומח אופייניים.

עולם הזוחלים

בסיור נכיר מקרוב את מחלקת הזוחלים, נחקור את מגוון הזוחלים החיים בישראל ונלמד על התכונות הייחודיות שלהם.

עולם היונקים

מה משותף ללוטרה, לעטלף ולאדם? בסיור נלמד על המאפיינים של מחלקת היונקים ונכיר את מגוון היונקים בישראל. כן נשים דגש על מצבם בטבע של יונקי ישראל.

עולם העופות

התבוננו לשמים - העופות הם החולייתנים הנפוצים ביותר בשמים. העופות פיתחו מגוון תכונות ייחודיות שמאפשרות להם לעוף. בסיור נלמד על התכונות הייחודיות לעופות, ונכיר את המגוון העצום של עופות שחיים דרך קבע, מקננים או חולפים בישראל.

עולם הצמחים

הצמחים מושפעים מעונות השנה - הם נובטים, צומחים, פורחים וקמלים בהתאם למחזוריות כדור הארץ. ביקור בגן הבוטני בעונות השונות מזמן לאורח מראות ייחודיים, חוויות שונות ותופעות מגוונות. הסיור יתמקד בהיבטים שונים של עולם הצומח, בהתאם לעונת השנה בה יתקיים הסיור.

הדרכת ילדים בגן למחקר זואולוגי
הדרכת ילדים בחממה הטרופית של הגן הבוטני

סדרות מפגשים


תופעות מחזוריות בעולם הצומח

היצורים החיים מושפעים מתנאי מזג האוויר ומעונות השנה. בסדרת המפגשים נבקר בגן הבוטני בעונות השונות, נבחן את השינויים שעוברים צמחים במהלך השנה ונעקוב אחר תופעות עונתיות – שלכת, פריחה, נביטה ועוד.

הכרת החי והצומח של ישראל

ישראל מתייחדת במגוון עשיר של בתי גידול ולכן גם במגוון ביולוגי עשיר במיוחד. סדרת המפגשים תקדיש מפגש אחד להיכרות עם עולם החי של ישראל ומפגש שני להכרת עולם הצומח בישראל, תוך דגש על התאמת החי והצומח לבתי הגידול בישראל.

עולם החי של ישראל

עולם בעלי החיים מגוון ועשיר. בסדרת המפגשים נתמקד בכל מפגש בקבוצת בעלי חיים אחרת: חרקים, זוחלים, עופות ויונקים - נכיר את בעלי החיים והמאפיינים שלהם, ונלמד על סביבות החיים שלהם.

קמפוס טבע - עולם של פליאה, סקרנות ולמידה

כתבה בנושא חינוך מדעי בנושאי מדע, טבע וסביבה באוניברסיטת תל אביב. 

הכתבה פורסמה בעלון דע-גן, גיליון מס' 7. עמ' 32-39. כתב העת יוצא לאור על ידי מרכז דע-גן, המרכז הארצי לקידום מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה בחינוך הקדם יסודי, במימון משרד החינוך.

כתובת האתר: http://www.da-gan.org.il/

קראו את הכתבה המלאה