ניתן לתאם סדרת מפגשים בהתאם למשך הפעילויות, למספר המפגשים ולנושאים המתאימים.

סדרות המפגשים מספקות חוויה לימודית מלאה ועשירה ומעמיקות את ההבנה בנושאים נבחרים מתוכנית הלימודים או כהרחבה והעשרה.

מספר המפגשים ותוכנם גמיש, ואנו מתאימים את מבנה סדרות המפגשים לצרכי בית הספר, לגיל הילדים ולמטרות התוכנית.

אורגניזם בסביבתו

אורגניזם בסביבתו

סדרת מפגשים לבית הספר היסודי

כל היצורים החיים מושפעים מסביבתם ומשפיעים על בית הגידול שבו הם חיים. במהלך המפגשים נכיר בעלי חיים וצמחים, נלמד על הסביבה שבה הם חיים, על ההתאמות שלהם לסביבה ועל השפעתם על הסביבה.

כל מפגש יכלול הרצאת מבוא, סיור ופעילות חקר. 

אפיון ומיון עולם הטבע

אפיון ומיון עולם הטבע

סדרת מפגשים לבית הספר היסודי

מאז ומתמיד שאפו בני האדם לעשות סדר בעולם הסובב אותם, כדי להכיר ולהבין אותו טוב יותר. מיון בעלי החיים ומתן שמות לרמות המיון השונות הם תנאי הכרחי להמשך המחקר של עולם הטבע.
מטרת הסדרה היא להתוודע למגוון העצום של ממלכת החי והצומח ולצורת המיון המדעי המקובלת כיום. במהלך המפגשים נלמד על עקרונות המיון המדעי של עולם הטבע. בכל מפגש נכיר את המאפיינים של קבוצה שונה ונתנסה בהגדרה ובמיון. ניתן לבחור את מספר המפגשים ואת הקבוצות טקסונומיות בהן תתמקד הסדרה.

כל מפגש יכלול הרצאת מבוא, סיור ופעילות חקר. 

בתי גידול בישראל

בתי גידול בישראל

סדרת מפגשים לבית הספר היסודי

מיקומה של ישראל בצומת שבין שלוש יבשות הביא לכך שבישראל מצויים מגוון בתי גידול, ובכל אחד מהם עולם חי וצומח המותאם להפליא לבית גידולו. סדרת המפגשים עוסקת בהתאמת אורגניזמים לבית גידול דרך התמקדות בבתי גידול שונים מישראל, תוך דגש על סוגיות שמירת טבע שונות. בכל מפגש נתמקד בבית גידול אחר – נבין את התנאים הא-ביוטים השוררים בו, נלמד על החי והצומח ועל התאמתם לבית הגידול ונתמודד עם סוגיות שונות של שמירת טבע.

מפגשים קצרים (3 שעות) כוללים הרצאת מבוא וסיור; מפגשים ארוכים (4 שעות) כוללים הרצאת מבוא, פעילות חקר וסיור. 

הכרת החי והצומח של ישראל

הכרת החי והצומח של ישראל

סדרת מפגשים לבית הספר היסודי

מספר מפגשים: 2

משך מפגש: שעתיים (סיור בלבד)

 

ישראל מתייחדת במגוון עשיר של בתי גידול ולכן גם במגוון ביולוגי עשיר במיוחד. סדרת המפגשים תקדיש מפגש אחד להיכרות עם עולם החי של ישראל ומפגש שני להכרת עולם הצומח בישראל, תוך דגש על התאמת החי והצומח לבתי הגידול בישראל.

 

מפגש 1: הכרת החי של ישראל

מפגש 2: הכרת הצומח של ישראל

טבע עירוני

טבע עירוני

סדרת מפגשים לכיתות א-ב

הטבע נמצא בכל מקום סביבנו. בסדרת המפגשים נחדד את החושים ונכיר את הטבע שמסתתר מתחת לאפנו – בבית הספר ובסביבה הקרובה. סדרת המפגשים נוגעת במגוון נושאים מעולם הטבע (מגוון מינים, יחסי גומלין, מארג המזון, מינים פולשים ועוד) תוך התבוננות בעולם הטבע שבסביבתנו הקרובה ביותר. רוב המפגשים יערכו בבית הספר, וכן ניתן לשלב מפגשים מחוץ לבית הספר – בפארק הירקון, בחוף הים ועוד. המפגש המסכם יערך בקמפוס טבע באוניברסיטת תל אביב.

תופעות מחזוריות בעולם הצומח

תופעות מחזוריות בעולם הצומח

סדרת מפגשים לבית הספר היסודי

היצורים החיים מושפעים מתנאי מזג האוויר ומעונות השנה. בסדרת המפגשים נבקר בגן הבוטני בעונות השונות, נבחן את השינויים שעוברים צמחים במהלך השנה ונעקוב אחר תופעות עונתיות – שלכת, פריחה, נביטה ועוד.

 מפגש 1: עולם הצומח בסתיו

מפגש 2: עולם הצומח בחורף

מפגש 3: עולם הצומח באביב

מפגש 4: עולם הצומח בקיץ