האם שמעתם פעם על עץ בשם לחמן שונה עלים? ומה בנוגע לפרי הג'ק (Jack fruit)? לחמן שונה עלים (Artocarpus heterophyllus) הוא עץ טרופי ממשפחת התותיים (Moraceae). פירוש שמו הלטיני של הסוג הוא "פרי הלחם" וצמחים רבים בסוג זה מתורבתים ובעלי חשיבות כלכלית. ביניהם "עץ הלחם" (Artocarpus altilis), שפירותיו עשירים בעמילן ומהווים רכיב מזון חשוב באזורים טרופיים רבים.
מקורו של הלחמן שונה העלים כנראה בדרום-מזרח אסיה, אולם כיום הוא נפוץ מאוד באזורים טרופיים רבים, בהיותו צמח חקלאות בעל תועלות רבות. מלבד פירותיו הנאכלים, הנחשבים לגדולים מבין פירות המאכל, ניתן גם להפיק ממנו תרכובות אנטי-דלקתיות והעצה שלו משמשת לנגרות.
בגן הבוטני, עץ זה צומח בחממת צמחי התועלת ע"ש מני-אלרן ומבשיל כעת פירותיו. הפירות עדיין קטנים וגודלם אינו עולה על גודל אגרוף, בעוד שבטבע הם מסוגלים להגיע למשקל של 35 ק"ג ולאורך הקרוב למטר. העץ גדל בערוגה האמצעית בחלקה הצפוני של החממה, בסמוך לעצי תועלת מעניינים נוספים, כמו עץ הטיק (Tectona grandis), מרולה (Sclerocarya birrea) וקומיפורה חבשית (Commiphora habessinica), הקרובה למינים שמהם הפיקו את בושם המור והאפרסמון.

תכנים