זעמן זיתני. צילום: עוז ריטנר

לטאות חיות בעיקר באוסטרליה ובאזורים צחיחים ונחשים בקרבת קו המשווה. החוקרים ממליצים להגדיל את שמורות הטבע באזורי המחיה שלהם כדי להגן עליהם טוב יותר, כולל בישראל.
הארץ, 10.10.2017

פרופ' נגה קרונפלד שור

פרופ' נגה קרונפלד שור, בת 53, ראשת בית הספר לזואולוגיה וראשת המעבדה לפיזיולוגיה אקולוגית ואבולוציונית באוניברסיטת תל אביב. 

פרופ' רן ברקאי מחזיק חוליה של פיל קדום מלפני כ-350 אלף שנים, מהאתר לה פולדררה שבאיטליה

לכבוד יום הפיל העולמי ניסינו להבין את הקשר המורכב ועתיק היומין בין בני האדם לבעלי החדק האינטליגנטים.
אוניברסיטת תל אביב

זוג יאוריות בגן הזואולוגי. צילום: עוז ריטנר

לכבוד ה-14 בפברואר, יומו של הקדוש ולנטיין, שמצוין ברחבי העולם כחג האהבה, החלטנו להקדיש פינה חמה לאחד מהזוגות המסקרנים ביותר בקמפוס.
אוניברסיטת תל אביב

זוג צבי יבשה. צילום: ערן לווין

לכבוד "יום הצב הבינלאומי" שמצוין ב-23.5 יצאנו לחגוג עם כמה חברים משוריינים מהגן הזואולוגי באוניברסיטת תל אביב.
אוניברסיטת תל אביב

מינים רבים של בעלי חיים שלא בהכרח ידעתם שמצויים בישראל חיים כאן בינינו - ורובם בסכנת הכחדה. בפרויקט משותף של חדשות 2 Online והחברה להגנת הטבע אנו מספקים הצצה לחייהם של 10 בעלי חיים שחיים כאן - ושדי נדיר שתפגשו: הגירית השובבה, הפרפר הטרופי, הציפור המרקדת, הצפרדע הנדירה והחרדון הצבעוני. 
מור לוי, חדשות 2, 05.08.17

Phidiana militaris. צילום: שבי רוטמן

חוקרים ממוזיאיון הטבע ע"ש שטיינהרדט ומאוניברסיטת תל אביב סבורים כי החלזונות הפולשים הגיעו דרך תעלת סואץ. הימצאותם מעידה על תופעת התפשטות מינים זרים לים התיכון - שנחשבת החמורה בעולם.

 הארץ, 26.03.2017

כנימת עש הטבק. מקור: USDA

חוקרים מאוניברסיטת תל אביב חשפו את מנגנון ההמראה של כנימת עש הטבק, וגילו כיצד היא מצליחה לייצב את עצמה בעודה באוויר ולהימנע מנפילה.

NRG, 14.3.2017

Theonella Swinhoei. צילום: רעי קרן

החוקרים מאוניברסיטת תל-אביב מסבירים כי הגילוי עשוי לסלול את הדרך לפיתוח אמצעי זול ואפקטיבי לניקוי מי השתייה מארסן - המזהם הרעיל הנפוץ ביותר בעולם

ynet,  27.02.17 
חפרית מצויה. צילום: עוז ריטנר

בגן הזואולוגי של אוניברסיטת תל-אביב בשיתוף רשות הטבע והגנים, הקימו גרעין רבייה ולאחר שגידלו מאות חפריות בהצלחה, השיבו כמאה פרטים בוגרים יחד עם אלפי ראשנים חדשים בשני אתרים סודיים באזור בתקווה כי יצליחו לשרוד.  

ynet, 23.02.17

איך מזהה אפרוח את אמו, למה הכלבה שלכם חושבת שאתם יכולים לעצור את הגשם ומה גורם לאנשים להיות יצירתיים? 
הארץ, מגזין סוף שבוע 05.01.2017

עטלף פירות מצוי. צילום: Jens Rydell

באוניברסיטת תל-אביב אמרו כי החוקרים - ובראשם ד"ר יוסי יובל - הגיעו לדיוק רב בפענוח מגוון היבטים של "השיחות" בין העטלפים.
ynet, 22.12.16

יעל נובי. צילום: שני אור

ב-21 בדצמבר חל יום ההיפוך...ליעלים במדבר, לעטלפי החרקים ועד לארנבות הקוטב, היום הזה מסמן תחילת עונה חדשה, המצריכה מהם לעבור שינויים מרחיקי לכת כדי לשרוד.
ynet, 21.12.16

תכנים