במסגרת התוכנית "מה זה מוזה במעבדה" התארחו חוקרים רבים מאוניברסיטת תל-אביב לשיחות על מדע.

שוסטר ושוסטר, צמד החוקרים מסוכנות הקשרים הלאומית, יוצאים מידי פרק לחקור נושאים שונים ולפצח את הקשרים בניהם. שוסטר מוצא ביצים של ציפור ומחפש אחר ההורים שלהן, בזמן ששוסטר מתחילה לקרוא את העתיד בקפה. בפרק זה הם ינסו לפצח את הקשרים בין אלפרד היצ'קוק, איך ציפורים עפות וסופר סת"ם.

 

"מה זה מוזה במעבדה" עם פרופ' יואל רק

ירון לונדון מארח בתכנית הילדים "מה זה מוזה במעבדה" את הפרופסור יואל רק, מהחוקרים החשובים של אבולוציית האדם. יואל ישוחח עם הילדים על תהליך הברירה הטבעית והברירה המלאכותית ויציג גולגולת בת שלושה וחצי מיליון שנה.

"מה זה מוזה במעבדה" בנושא דינוזאורים

ירון לונדון והילדים מארחים בתוכנית הילדים "מה זה מוזה במעבדה" את הפרופסור שי מאירי לשיחה על דינוזאורים: לאיזה גובה הם התנשאו? מה היה צבעם? ואילו בעלי חיים נחשבים כיום לקרובי משפחתם?

"מה זה מוזה במעבדה" בנושא העולם החושי של הצמחים

ירון לונדון וקבוצת ילדים מארחים בתוכנית הילדים "מה זה מוזה במעבדה" את פרופ' דני חיימוביץ לשיחה מאירת עיניים על חייהם של הצמחים. האם צמחים רואים אותנו? האם הם מבדילים בין אדום לכחול? מה הם זוכרים ואיזו מוסיקה הם מעדיפים - ג'סטין ביבר או בטהובן?

"מה זה מוזה במעבדה" בנושא מבנה גולגולת בעלי החיים ותנועתם

ירון והילדים מארחים בתוכנית הילדים "מה זה מוזה במעבדה" את פרופ' דוד עילם להדגמות מרתקות על מבנה הגולגולות ותנועה של בעלי חיים. איזו לסת הכי מתאימה ללעיסת עלים? מה משותף לגולגולת של בני האדם ולגולגולת דוב? איפה מתחבאת הלשון הארוכה של דוב הנמלים ואיך בדיוק מתיר הקיפוד את הכידרור שלו ומתחיל לנוע?

"מה זה מוזה במעבדה" בנושא עטלפים

ירון לונדון מארח בתכנית הילדים "מה זה מוזה" את ד"ר יוסי יובל שחוקר את מערכת הסונאר המופלאה של העטלפים. יוסי יביא לאולפן עטלף ויראה איך בעזרת הטכנולוגיה ניתן לעקוב אחרי צלילי האולטרה סאונד שמשמיע היונק המעופף

"מה זה מוזה במעבדה" בנושא ציפורים

ירון לונדון וקבוצת ילדים מארחים בתוכנית הילדים "מה זה מוזה במעבדה" את פרופ' יוסי לשם לשיחה מרתקת על חייהן של הציפורים. איך הן יודעות לאן לנדוד בלי מצפן ומערכת לוויינים? מה משאיר אותן באוויר מאות אלפי קילומטרים ללא הפוגה ומה לומדים מהן טייסי הקרב? וגם על פניה התמימות של התנשמת ואיך הן משרתות אותה כטורפת מתוחכמת במיוחד.

"מה זה מוזה במעבדה" בנושא שעונים ביולוגיים

ירון לונדון מארח בתכנית הילדים "מה זה מוזה" את פרופ' נגה קרונפלד שור לשיחה על מי שבאמת מחליט עבורנו מתי נלך לישון ומתי נאכל - השעון הביולוגי. האם אנו בוחרים מתי להירדם? האם גם לחיות יש שעון ביולוגי ואיך הכל קשור לאור השמש?

תכנים